SketchUp Pro 2022 versija ir klāt!
Tā ir nākusi ar atbalstu jaunajiem Apple M1 procesoriem un lieliskiem uzlabojumiem gan SketchUp un LayOut veiktspējā gan arī jauniem rīkiem. Iepazīties ar šiem uzlabojumiem varēsiet arī SketchUp Free versijā.
Ar pilnu izmaiņu sarakstu iespējams iepazīties help.sketchup.com.

Search SketchUp
Šis rīks Jums ļaus ātri izvēlēties jebkādu komandu, kas būtu pieejama no SketchUp vai tā spraudņu rīku klāsta, līdzīgi kā citās CAD programmās pieejamā komandrinda. Lai to izsauktu lietojiet saīsni Shift + S.

Clipping
Ļoti uzlabots veids kā SketchUp interpretē ārkārtīgi lielu vai mazu objektu ģeometriju, ļaujot izvairīties no daļējas modeļa pazušanas ar Clipping plane, neredzamo plakni. Iepriekš to atjaunot varēja manuāli ar Zoom Extents rīku. Tagad, tā atjaunosies automātiski, ieslēdzot Hide Rest of Model režīmu.

Freehand +
Freehand rīks saņēmis vairākus uzlabojumus.  Zīmējot ar to, pamanīsiet ka līknes ir kļuvušas daudz gludākas. Līknes segmentu skaitu varēsiet arī palielināt vai samazināt pēc uzzīmēšanas, nospiežot modifikācijas taustiņus Ctrl/Alt. Rīks tagad arī strādā pēc projekcijas principa, ļaujot līkni zīmēt pat uz reljefa. 

Objektu tagošana
Ar jauno rīku Tag varēsi ērti pievienot objektus noteiktam Tagam, neizmantojot papildus rīkjoslas vai dialoga logus. Vienkārši iezīmē kādu no Tagiem un izmanto Tag rīku lai piesaistītu objektus.

Color by Tag
Lai ērtāk pārredzētu kādiem Tagiem objekti piesaistīti, izmanto Color by Tag režīmu, kas tagad atrodas dialoga loga stūrī

Select All Tagged
Uzklikšķinot uz kāda no Tagiem ar labo peles taustiņu, atradīsi komandu Select All Tagged, kas ļaus iezīmēt visus šim Tagam piesaistītos objektus.

Lasso
Jaunais Lasso rīks ļaus Jums ērti iezīmēt vairākus objektus, radot neregulāras formas iezīmēšanas laukumus.

Explode
Explode komanda strādā 2-3x ātrāk, eksplodējot lielus modeļus.

Scēnu meklētājs
Scēnu joslā tagad atradīsiet iespēju meklēt scēnu, pēc tās nosaukuma, un izvēlēties scēnas no saraksta.

 

 

 

 

 

 

 

Viewport balstīti Auto-Text apraksti
Ar jaunajām Auto-Text anotācijām varēsi ērti prezentēt informāciju par SketchUp modeļa Viewportu.
<SceneName>  parādīs aktīvās scēnas nosaukumu
<SceneDescription> parādīs papildus aprakstu, kas pievienots scēnai
<Scale> parādīs skata mērogu, kā 1mm = 1m
<Ratio> parādīs mērogu tikai skaitliski, kā 1:1000
<Coordinates(z,y,z)> parādīs izvēlētā punkta koordinātes

Ērtāka lapu numerācija
Auto-teksts <PageCount> tagad ļaus par parādīt kopēju lapu skaitu dokumentā. Variet arī pievienot šim Auto-tekstam papildus parametru End Page, lai pārtrauktu numerāciju līdz noteiktai vietai. 

 

Find & Replace Text
Tagad labot apjomīgus rasējuma failus būs daudz vienkāršāk ar Find & Replace Text rīku, kas ļaus visā dokumentā atrast un labot tekstu. Rīka izsaukšanai izmantojiet Ctr + F.

Sequence Auto-Text
Ar sekvences auto-tekstu varēsiet ātri radīt objektu aprakstus, radot teksta objektus ar augošu numerāciju.

Satura rādītāja radīšana
Ar jaunu Auto-Text kombināciju varēsi ērti radīt satura rādītājus. Izmantojot <PageName()>   iekavās norādi kādu lapas numuru, lai parādītu tās nosaukumu. Izmanto  <PageNumber()>  lapas numuram.

Auto-Text Scrapbooks
Starp Scrapbookiem tagad atradīsi jaunu bibliotēku, kurā atradīsies aprakstošie, numerācijas un satura rādītāja paraugi.

Zoom Selection
Lai uzlabotu LayOut veiktspēju, lielākos projektos, izmanto jaunu komandu Zoom Selection. Tā ļaus ērti pietuvināties kādam no iezīmētajiem objektiem. Saīsne rīkam Alt + Z

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nomā SketchUp Pro par
274€ + PVN/gadā

No 2020. gada 4. novembra vairs nav iespējams iegādāties SketchUp Pro klasiskās - pastāvīgās licences un uzturēšanas abonementus. Lai izmantotu jaunāko SketchUp Pro versiju  un visus ar to saistītos rīkus un servisus, iegādājies 1/2/3 gadu abonementus.

Pirkt SketcUp Pro