Jaunākā SketchUp Pro 2020 versija ir klāt!
Tā ir nākusi ar lieliskām izmaiņām objektu pārvaldīšanai SketchUp un LayOut vidē.
Ar pilnu izmaiņu sarakstu iespējams iepazīties help.sketchup.com.

Layers vietā Tags
Tikai mieru! Jūsu Layers dialoga logs nekur nav pazudis, tikai mainījis nosaukumu uz Tags.  Ilgus gadus šī loga nosaukums ir raisījis neizpratni, jauno lietotāju vidū, jo tas strādā daudz savādāk kā slāņi citās 2d un 3d programmās. Lai neradītu sajukumu arī ar LayOut slāņiem, tagad sauksim SketchUp slāņus par tagiem/birkām...?

Outliner uzlabojumi
Outliner dialoga logā parādījusies jauna kolonna, objektu paslēpšanai. Ja tiek paslēpts noteikts Tags, tam piesaistītie objekti vairs nepazudīs iekš Outliner. Ar lēnu peles klikši tagad varēsiet ātri mainīt objekta nosaukumu.

Show Hidden Geometry / Objects
View izvēlē iespējams atvevišķi ieslēgt vai izslēgt paslēptās līnijas un objektus (grupas un komponenti), lai precīzāk mainītu modeļa vizuālo stilu. Scēnu iestatījums Hidden Geometry & Objects precīzi atcerēsies Jūsu izvēlēli.

Objektu piesaiste
Pārvietot objektus nekad vēl nav bijis tik vienkārši! Izmantojot rīku Move, tagad pieejami četra veida jauni piesaistes punkti. Starp tiem iespējams pārslēgties ar virzientaustiņu uz leju. Ja izvēlēsities piesaistes punktu, kas atrodas objekta pretējā pusē, objekta stils automātiski pārslēgsies X-ray režīmā.

Piesaistes veidi:
- Stūra piesaiste
- Malas viduspunkta piesaiste
- Plaknes viduspunkta piesaiste
- Objekta centra punkta piesaiste

 

Google konta izmantošana
Lai izmantotu Jūsu SketchUp Pro nomas abonementu, izglītības licenci vai izmēģinājuma versiju vairs nebūs iespējams pierakstīties ar Google konta palīdzību. Turpmāk pierakstīties būs iespējams tikai ar Trimble ID konta palīdzību, ko iespējams izveidot bez maksas, pierakstoties kādā no SketchUp lejupielādes vai servisu  vietnēm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags atbalsts
Jā! Beidzot no LayOut vides iespējams mainīt SketchUp Tagu (slāņu) redzamību! Vairs nav nepieciešams veidot atsevišķas scēnas, katrai Tagu kombinācijai. 


Vairāku SketchUp modeļu izmantošana
Iezīmējot atsevišķu SketchUp modeļa Viewport logu tagad iespējams aizvietot pret citu SketchUp modeli - pārējos Viewport logus atstājot neskartus. Relink pogu atradīsiet SketchUp Model dialoga loga augšējā daļā.

SketchUp modeļa stila maiņa
Saikne starp SketchUp modeļa scēnām un LayOut Viewport skatiem kļuvusi labāka. Visas izmaiņas SketchUp modeļa stīlā, kameras pozīcijā un tagos iespējams ērtāk pārvaldīt un atiestatīt ar Reset vai Reset All funkciju.

SketchUp Viewport aizslēgšana
Lai netīšām neizmainītu SketchUp modeļa skatus, tagad iespējams tos noslēgt ar Edit/Preferences/General komandu Enable SketchUp model editing.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nomā SketchUp Pro par
274€ + PVN/gadā

SketchUp Pro nomas abonementa piedāvājums ir papildināts ar iespēju ienest lielāka mēroga kartes datus un vizualizācijas rītu Trimble Connect Visualizer.

Pirkt SketcUp Pro