SketchUp 2024 versija ir klāt!
Tā ir nākusi ar pilnīgu jaunu grafisko dzinēju SketchUp un LayOut, un jauniem veidiem kā dalīties ar Jūsu projektiem!
Ar pilnu izmaiņu sarakstu iespējams iepazīties help.sketchup.com.

Jauns grafiskais dzinējs
SketchUp 2024 piedāvā daudzkārt labāku veiktspēju, ļaujot ērtāk strādāt ar apjomīgiem projektiem un paverot daudz jaunas iespējas, reālistiskākam projektu attēlojumam.

Mākslīgais ēnojums
Kā pirmais no grafiskajiem jauninājumiem ir Ambient Occlusion - iespēja radīt ēnojuma efektu, lai izceltu objektu telpiskumu un detalizāciju. 

Universālais faila formāts
Jau kopš SketchUp 2021 versijas tiek izmantots universālais .skp faila formāts, kas piedāvā saderību starp visām jaunākajām SketchUp versijām un plašākas iespējas jaunu grafisko efektu prezentācijai. Tāpēc no šī gada versijas noņemta iespēja saglabāt vecākos formātos. Saglabāšanai vecākos formātos var izmantot Legacy Save spraudni.

Piekļuve mākonim -  Sākuma ekrāna Open File izvēlēt tagad piedāvā piekļuvi Trimble Connect mākoņa projektiem. Recent sadaļa parādīs arī nesen rediģētos Trimble Connect failus.
Model Share -   Saglabā projektu Trimble Connect mākonī un, ar vienu klikšķi, radi saiti, kas ļautu dalīties ar modeli, neļaujot to rediģēt un lejupielādēt, bet ļaujot apskatīt Scēnu prezentācijas un veikt mērījumus modelī.
Spraudņu pārvaldīšana  -  Ja saskaries ar problēmām spraudņu darbībā, tagad varēsi ērti redzēt - kurš no spraudņiem rada kļūdas un varēsi to ērti atjaunināt vai atslēgt.
Move/Rotate - Tagad iespējams atslēgt Rotate papildfunkciju, izmantojot Move rīku
Rotate piesaiste - Veicot objektu rotāciju, atradīsi jaunu piesaistes punktu, kas pielips pie plaknēm.

Jaunais Add Location
Krietni uzlabots Add location serviss, tagad piedāvājot:
Lokācijas spraudni vari pārvietot servisa logā un redzēt iekš SketchUp;
Ziemeļu virzienu tagad ērtāk redzēt un manuāli rediģēt;
SketchUp modelis tagad redzams pašā servisa logā;
Reljefa detalizācija pieejama augstākā kvalitātē;
Papildus reljefa laukumus pievieno piesaistoties jau esošajiem.
Pārvaldi reljefu izmantojot automātisku Tags organizāciju.

Augstas detalizācijas reljefa veidošana
Tagad Trimble Scan Essentials spraudnis piedāvā ilgi gaidītu funkciju - reljefa virsmas ģenerēšanu un detalizācijas maiņu no izvēlēta 3D punktu mākoņa.
USDZ un glTF formāti - 3D failu Import un Export sadaļā atradīsi jaunos formātus, kas ļauj ērtāk pārnest 3D projektus starp jebkuru no populārākajām 3D modelēšanas un vizualizācijas programmām
BIM atbalsts - Uzlabots IFC failu Imports/Eksports un pievienots atbalsts Revit 2024 Importam.

Ambient Occlusion
Arī LayOut ieguvis iespēju attēlot SketchUp modeļos radīto mākslīgo ēnojumu, ļaujot radīt skaistākus rasējumus, Jūsu projektiem.

Draft Mode
Aktivizējot Draft Mode, LayOut iestatījumos, varēsiet uzlabot grafisko veiktspēju, samazinot rasējuma stilistisko elementu redzamību, navigācijas laikā.

Piesaistes  punktu optimizācija
Lai samazinātu lieko objektu piesaistes punktu skaitu, piesaistes sistēma tagad strādā līdzīgi kā iekš SketchUp - pārvietojot objektu ar Move rīku, jāizvēlas Endpoint un Midpoint piesaistes

Jauns grafiskais dzinējs
Ārī LayOut ieguvis jaunu grafisko dzinēju, kas ļautu izmantot moderno grafisko karšu dotās iespējas. Lai to aktivizētu - atzīmējiet "Enable Experimental Graphics Engine", programmas iestatījumos.

Universāls faila formāts
Sākot no LayOut 2023 versijas, tiek izmantots universāls faila formāt, lai nebūtu nepieciešams saglabāt projektus vecākās versijās.

Virzienu piesaiste
Tagad virzienu piesaiste strādās tāpat kā SketchUp vidē - izmantojiet virzien-taustiņus vai Shift, lai noslēgtu līniju zīmēšanas vai modifikācijas virzienos, noteiktās asīs vai punktu projekcijās.

Label rīks
Lai novērstu lieku teksta aprakstu mēroga deformāciju - tagad tos vairs nav iespējams individuāli mērogot un tie saglabās savu formu, veicot saistīto objektu modifikāciju.

PDF Eksportēšana
Tagad iespējams noteikt vairāku lapu grupas, lai izlaistu noteiktas lapas, eksportējot PDF dokumentu. Iekš LayOut radītie lapu nosaukumi parādīsies arī PDF dokumentā.

SketchUp for iPad
Jaunākā SketchUp for iPad versija piedāvā fotogrametriskās skenēšanas funkciju, kas ļaus ātri veikt telpas uzmērījumus, iegūstot ērti rediģējamu SketchUp failu.

SketchUp for iPad versija pieejama visiem SketchUp Pro un Studio nomas licences īpašniekiem. Uzzini vairāk: https://sketchup.lv/sketchup-for-ipad/

Nomā SketchUp Pro par
337€ + PVN/gadā

No 2020. gada 4. novembra vairs nav iespējams iegādāties SketchUp Pro klasiskās - pastāvīgās licences un uzturēšanas abonementus. Lai izmantotu jaunāko SketchUp Pro un SketchUp Studio versiju piedāvātos rīkus un servisus, iegādājies nomas abonementu, kas piemērots Tavām vajadzībām

Pirkt SketcUp Pro

Iegādājies SketchUp!

Licencēšanas iespējas