Jaunākajā SketchUp Pro 2018 versijā pieejamas vairākas sen gaidītas funkcijas, veiktspējas uzlabojumi un īpaši daudz jaunumu priekš LayOut. Reizē, vērojams arī stingrāks nodalījums starp SketchUp Pro un bezmaksas versiju, kas pilnībā pārnesta tīmekļa vidē kā SketchUp Free. Tiem, kas vēlas turpināt lietot SketchUp ierastajā veidā, joprojām ir pieejama SketchUp Make 2017 versija.
Ar pilnu izmaiņu sarakstu iespējams iepazīties help.sketchup.com.

Labāki griezumi

Gluži kā komponentiem, tagad, arī griezuma plaknēm ir pievienoti simboli un nosaukumi, ļaujot tos vieglāk atrast, organizēt un rediģēt iekš Outliner. Griezumi vairs neatstās sienās tukšumu - tās tiks automātiski aizpildītas ar Styles logā izvēlētu krāsu. Acīmredzami ir uzlabojusies arī griezumu ātrdarbība.

Outliner
Reizē ar griezuma plakņu pievienošanu ir krietni uzlabota Outliner veiktspēja un pievienota iespēja sakārtot objektus, lai komponentu nosaukumi parādītos alfabētiskā vai skaitliskā kārtībā.
Zīmēšanas uzlabojumi
- Taisnstūrus tagad iespējams zīmēt pēc centra punkta.

- Ir vienkāršota līniju un arku zīmēšanas piesaistes sistēma. 
- Uzlabota kontrole rīkam  Rotated Rectangle.
STL Import un Eksport
3D Warehouse pats populārākais papildinājums STL failu importēšanai un eksportēšanai tagad ir pievienots SketchUp Pro un Free rīku klāstam.

Lieto BIM?

Šajā versijā ir krietni uzlabota SketchUp Pro BIM funkcionalitāte.
Lietotāji tagad spēs ērti, veidojot komponentus, pievienot datus par objektu cenu, izmēru, IFC tipu, statusu, īpašnieku un URL saiti. Visus šos datus ir iespējams apkopot un sakārtot uzlabotajā sarakstu veidošanas logā. Tāpat, ir uzlabotas SketchUp spējas importējot un eksportējot IFC failus.

Uzlabota rasējumu veidošana ar LayOut

Bez uzlabojumiem nav palicis arī LayOut. Ir pievienota iespēja rasēt noteiktā mērogā, kas ļauj ērtāk papildināt 3D modeļus ar 2D grafiskajiem elementiem. Tagad varēsiet izmantot jau esošās DWG bibliotēkas un importēt failus tieši iekš LayOut. Krietni ir uzlabota arī piesaistes sistēma un pievienotas iespējas Fillet, Chamfer un Offset Array veidošanai.

Grupu rediģēšana
Grupu rediģēšana tagad strādā tāpat kā iekš SketchUp, ļaujot izolēt jums nepieciešamo rasējuma daļu.
Vairāku modeļu logu anotēšana
Rasējums neielien uz LayOut lapas? Tagad izmērus iespējams izlikt starp vairākiem modeļa logiem (viewport).
Precīzāki izmēri
Izmēri kļuvuši tikpat precīzi kā iekš SketchUp. Tas būtu līdz pat collas 0.000001.
Advancēto atribūtu iznešana
Advancētos atribūtus, ko pievienojāt SketchUp komponentiem, varēsiet ērti parādīt arī LayOut vidē.
Objektu noslēgšana
Lai izvairītos no netīšas objektu iezīmēšanas un modificēšanas, noslēgt varēs ne tikai veselus slāņus, bet arī individuālu ģeometriju.
Unicode Fontu atbalsts
Ar Unicode Fontu atbalstu LayOut strādās daudz labāk ar valodām, kas neizmanto latīņu alfabētu.
Veido SketchUp rasējumus ar SketchUp Ruby API atbalstu
Ar dažādu SketchUp spraudņu palīdzību būs iespējams automātiksi veidot rasējumu kopumu.